W grudniu na lekcji do dyspozycji wychowawcy, uczniowie klasy 4 korzystali z pomocy dydaktycznych, które nasza szkoła otrzymała w ramach PROGRAMU LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.                

Uczniowie zostali podzieleni na grupy i mieli za zadanie stworzenie „Osiedla przyszłości” z wykorzystaniem klocków K’NEX Education. Klocki te zaprojektowane są tak, by inspirować do tworzenia konstrukcji przestrzennych, w których jedynym ograniczeniem jest tylko własna wyobraźnia. Uczniowie tworząc modele 3D rozwijali logiczne myślenie i zdolności manualne.

              Podczas pracy emocji było wiele, gdyż trzeba było wspólnie ustalić co będzie tworzone oraz umiejętnie współpracować w grupie, a pomysłów było wiele. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i stworzyli wspaniałe  konstrukcje przestrzenne, a uczennica Marta opowiedziała jeszcze do tego historyjkę o ataku kosmitów na Ziemię.

             Dzięki pozyskanym przez szkołę nowym pomocom dydaktycznym uczniowie dowiedzieli się co to jest wyobraźnia i w jaki sposób można ją kształtować, a także  doskonalili trudną umiejętność współpracy w grupie.