22 czerwca 2023 roku podczas uroczystej akademii uczniowie klasy 8a i 8b pożegnali się ze szkolną społecznością. Tradycyjnie zostali pożegnani przez swoich młodszych kolegów z klasy siódmej. Przekazali im również sztandar szkoły.

W uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie, nauczyciele, wychowawcy klas ósmych oraz rodzice. Nie zapomniano o wychowawcach z poprzednich lat- pani Sylwii Medoń, pani Dorocie Korzeniowskiej oraz panu Stanisławie Twardoszu, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Były powitania i wzruszenie.

Ósmoklasiści poprzez program artystyczny, który przygotowali z ogromną pieczołowitością i dbałością o wszystkie szczegóły wyrazili swoje podziękowanie nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły oraz rodzicom za  serce, trud, uśmiech,  pomocną dłoń oraz  za trud przekazywania  wiedzy.  Uczniowie w swoim występie nawiązując do różnych popularnych programów telewizyjnych w sposób humorystyczny przedstawili szkolną rzeczywistość. „Było lekcji chyba sto, książki, arkusze, ciężki rok” … „O wycieczki walki wręcz, Wrocław, Warszawa, fajnie jest”– tak zaśpiewali w piosence, której tekst samodzielnie ułożyli. Na koniec obiecali swoim wychowawcom, że poradzą sobie w dalszym etapie edukacji.

Po zakończeniu części artystycznej wystąpiła pani dyrektor Anastazja Koczur, pogratulowała absolwentom ukończenia szkoły, życzyła sukcesów w zdobywaniu wiedzy oraz wręczyła listy gratulacyjne rodzicom, których dzieci ukończyły szkołę z wyróżnieniem. Podziękowała również rodzicom, którzy przez wiele lat angażowali się w życie szkoły i wspierali w różnych przedsięwzięciach. Szczególne słowa wdzięczności skierowała do pani Doroty Rapacz,  która w tym roku zakończyła swoją działalność w Radzie Rodziców.