Hasło to przyświecało organizacji Dnia Sportu i Matematyki w Szkole Podstawowej w Rzozowie. W trakcie zawodów, organizowanych 20 czerwca 2022r, uczniowie wykonywali konkurencje sportowe połączone z zadaniami matematycznymi.

Zawody rozpoczęły się od rzutów do kosza. Przystąpiły do niego trzy trzyosobowe drużyny. Każda klasa miała za zadanie w czasie 3 minut jak najwięcej razy trafić do kosza i prawidłowo odpowiedzieć na pytania z tabliczki mnożenia. Następnie kolejne trzy trzyosobowe drużyny brały udział w rzutach woreczkami do celu, po każdym celnym rzucie musieli oni odpowiedzieć na pytanie matematyczne dotyczące kolejności wykonywania działań na liczbach naturalnych.

Najbardziej emocjonującymi konkurencjami były tory przeszkód. Pierwszy był konkurencją typowo sportową. Natomiast drugi połączony był z wykonaniem krzyżówki matematycznej. Wpisanie hasła do krzyżówki okazało się najtrudniejszą częścią całego turnieju.  Na zakończenie uczniowie brali udział w rozgrywkach siatkówki oraz układali na czas piramidę matematyczną.

Po podliczeniu punktów okazało się, że tytuł najbardziej uzdolnionej matematycznie klasy w 2022 roku otrzymała klasa piąta! Jej przedstawiciele z rąk Pani Dyrektor odebrali puchar. Okazało się, że klasa piąta została również najbardziej wysportowaną klasą!  Jej przedstawiciele z rąk Pani Dyrektor odebrali drugi puchar.  Wszyscy uczniowie otrzymali soczki i cukierki.

Szkolny dzień matematyki i sportu okazał się atrakcyjny dla uczniów. Z chęcią przystępowali do kolejnych konkurencji i byli w nie bardzo zaangażowani. Zobaczyli, że matematyki można się uczyć także poprzez zabawę. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję zawodów w przyszłym roku szkolnym.