W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły brali udział w XIX Gminnym Konkursie Polonistycznym organizowanym przez SP nr 4 w Skawinie. Przewodnim hasłem był „Dom- moje miejsce na ziemi”.

W I etapie brało udział 7 uczennic z klas V- VIII, jednak do finału 20 najlepszych humanistów w Gminie dostała się tylko Nadia Sito- uczennica klasy VI. Uczniowie musieli zmierzyć się z fraszką Jana Kochanowskiego, przeczytać o tradycjach Bożego Narodzenia Marii Dąbrowskiej, poznać opis dworu szlacheckiego z „Pana Tadeusza”, czy zaprzyjaźnić się z rodziną Borejków z „Kwiatu kalafiora”.

W poniedziałek, 3 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej odbyła się Gala finałowa, na której nasza uczennica zdobyła wyróżnienie i piękne nagrody książkowe. Tutaj Nadia wykazała się znajomością lektur „Pajączek na rowerze” i „Ten obcy”. Przeczytała filozoficzny artykuł Adama Workowskiego „ Dom jako miejsce istnienia człowieka” .

Te i inne pozycje konkursowe na pewno poszerzyły wiedzę na temat wartości domu w życiu młodego czytelnika. Chociaż Konkurs już za nami, to serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich miłośników literatury i poezji do kolejnych zmagań już za rok.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.