W niedzielę 11.01.2020 po Mszy świętej o godzinie 15.00 w naszym kościele parafialnym w Rzozowie została wystawiona sztuka teatralna pt. Korzenie”, nawiązująca tematycznie do przeżywanych niedawno świąt Bożego Narodzenia.

Do tego nowatorskiego zaprezentowania jasełek młodzi aktorzy – głównie z klas szóstych naszej szkoły, ale też siódmej i piątej – przygotowywali się od wielu tygodni. Młodzież wcieliła się w postaci współczesne, które zostały zaproszone do studia telewizyjnego, gdzie opowiadały o swoich przodkach i historii przekazywanej z pokolenia na pokolenie w ich domach. A okazuje się, że są potomkami świadków cudu w Betlejem… Bożego Narodzenia!

Przedstawiona wizja nie tylko przybliża wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat, ale przede wszystkim przypomina o najważniejszych, a zarazem ponadczasowych wartościach w życiu. Spektakl transportując w czasy nam współczesne zmagania i troski Świętej Rodziny, jak i innych, obecnych tej niezwykłej nocy Narodzenia Bożej Dzieciny w Domu Chleba (czyli właśnie w Betlejem) oraz przywołując ewangeliczny przekaz, stały się dla nas wspaniałą okazją, by zachwycić się, uradować Bożą miłością i zapragnąć przemiany serc. Piękne stroje, scenografia, nastrojowa muzyka współgrały i uzupełniały prezentowane treści.

Po żywiołowej reakcji publiczności i owacji, jaką otrzymali młodzi artyści, można wywnioskować, iż występ zachwycił. Entuzjazm płynący z zaangażowania dzieci i młodzieży w przygotowanie ról udzielił się wszystkim obecnym w kościele.

Pieczę nad całym wydarzeniem oraz ciężar przygotowań wzięły na siebie panie: Jadwiga Żmuda, Małgorzata Gruca oraz Ewa Kubas. Młodsze dzieci wystąpiły pod czujnym okiem swoich wychowawczyń – pani Teresy Pospuły, Beaty Urban-Piechoty i Anny Hajto. Scenografią zajęła się pani Mariola Kornaś. Na koniec wyrazy uznania  skierowała do młodych aktorów  sama pani dyrektor, pani Anastazja Koczur, która zawsze ze wszystkich sił wspiera wysiłki uczniów i motywuje do rozwijania swoich talentów.

Wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie, ale też i tym życzliwym dla inicjatyw szkoły z serca DZIĘKUJEMY!