Piątek, 8. listopada był dniem, który z pewnością zapadnie na długo w naszej pamięci. W 101. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie klasy 5b, pod troskliwą pieczą wychowawczyni, pani mgr Celiny Łazarczyk,  zaprosili całą naszą społeczność do uczczenia tego doniosłego wydarzenia  wieczornicą.Wydarzenie uświetniły występy indywidualne zdolnych i odważnych uczniów, przewodniczących szkoły,  oraz klasa 6a, przygotowując efektowny pokaz taneczny z użyciem szarf w barwach narodowych. Przy melodiach pieśni patriotycznych, w odcieniach biało – czerwonych, wśród wspomnień momentów historii chwalebnych i tragicznych, w pejzażach, tańcu, śpiewie… w poezji… mogliśmy usłyszeć głos naszej ojczyzny. Jej przesłanie dla patrioty jest jasne:  historii nie da się zamknąć w przeszłości, czy na kartach podręcznika szkolnego, bo ona żyje w sercach naszych tu i teraz, tworząc dziś naszą – narodu polskiego – przyszłość.

Jednakże to nie koniec  wrażeń tego dnia. Po uroczystościach w szkole klasa 6b przy wsparciu najstarszych uczniów udała się na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych do siedziby Warsztatów Terapii Zajęciowej, którą od roku mamy po sąsiedzku w naszej miejscowości. Zostaliśmy tam ugoszczeni bardzo serdecznie zarówno przez panią dyrektor, Janinę Leśniak, pracowników, a przede wszystkim podopiecznych. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem pięknej i ważnej aktywności naszych przyjaciół oraz czujemy się zaszczyceni życzliwym przyjęciem, z jakim się spotkaliśmy. Ogromne wrażenie zrobiły na nas ich praca,rękodzieło, zaangażowanie i serdeczność.

Sposobnością do tego spotkania była chęć przekazania funduszy, które udało nam się zebrać podczas kiermaszu jesiennych wypieków.  Bardzo zależy nam na współpracy z naszymi sąsiadami, dlatego wykazaliśmy się przedsiębiorczością, by finansowo wesprzeć ośrodek. Mamy świadomość, że przekazana przez nas kwota 401 złotych to raptem kropla w morzu potrzeb, jednakże chcemy, by ta inicjatywa stała się naszą tradycją. Przy tej okazji wszystkim zaangażowanym w przygotowaniu pyszności, którymi zajadaliśmy się w październiku, serdecznie dziękujemy!