31 maja 2019 roku, z okazji  Dnia Dziecka  miejscowi strażacy  – ochotnicy zorganizowali piknik dla uczniów z naszej szkoły. Dzieci zostały zaproszone na plac przed remizę strażacką, żeby wspólnie ze strażakami bawić się w dniu święta najmłodszych. Piknik ten był nagrodą dla Młodzieżowej Drużyny Strażackiej działającej przy OSP w Rzozowie za wysokie osiągnięcia w zawodach pożarniczych oraz wielokrotne reprezentowanie jednostki podczas różnych imprez i uroczystości.

                   

Strażacy przygotowali wiele atrakcji m.in.: dwa pokazy ratownictwa drogowego gdzie dzieci mogły dowiedzieć się o udzielaniu pierwszej pomocy oraz wziąć udział w „ćwiczeniach pożarniczych” , a także ratownictwa technicznego z użyciem specjalistycznego sprzętu do rozcinania karoseri samochodowej. Bardzo ciekawym przeżyciem dla uczniów była możliwość wejścia do wozu strażackiego i włączenia syreny alarmowej. W tym samym czasie inne dzieci pokonywały specjalnie przygotowany na tę okazję tor przeszkód, w którym finalnym elementem było trafienie do celu wodą  polewaną z węża. Aby dzieci nie opadły z sił podczas tych zmagań, strażacy zadbali o napoje i słodki poczęstunek dla wszystkich.  Innym ciekawym elementem pikniku była grupa rekonstrukcyjna DREAMERSI ze sprzętem do ASG . Każdy uczeń mógł pooglądać różne rodzaje broni oraz spróbować swoich sił na strzelnicy. Jednak to  nie był koniec atrakcji tego dnia, gdyż strażacy przygotowali dla dzieci jeszcze zamek dmuchany, ściankę wspinaczkową ze zjeżdżalnią oraz trampolinę do skakania.

                      

Dzień Dziecka przy remizie OSP w Rzozowie trwał aż cztery godziny. W tym czasie widać  było same wesołe i uśmiechnięte twarze dzieci. Każdy z przybyłych na pewno zapamięta te chwile spędzone ze strażakami na długo.

                       

Na zakończenie Pani Dyrektor bardzo serdecznie podziękowała wszystkim strażakom za to wspaniałe przedsięwzięcie i cytując słowa uczennicy z klasy pierwszej, iż był to najwspanialszy dzień w jej życiu, wyraziła odczucia dzieci oraz  ich ogromną wdzięczność.