Młoda, piękna, mądra… – mogła mieć wszystko czego dusza zapragnie! Wybrała dobro swoich poddanych i kraju, któremu królowała. Ten wybór dał Polsce stabilizację i dobrobyt na kilkaset następnych lat. Ale Królowa Jadwiga była znana głównie ze swojej łagodności, odwagi, mądrości i troski o poddanych.
Dzieci i młodzież 15.06.2022r poznawały swoją szczególną Patronkę w trakcie Biegu św. Jadwigi. Bieg przygotowały klasy 7a i7b pod opieką Krystyny Czerw. Uczniowie odwiedzając poszczególne miejsca na terenie szkoły mogły poznać różne ciekawostki z życia św. Jadwigi oraz miały wykonać różne zadania, za co otrzymywały koraliki, z których wykonywały korale dla swojej Patronki.
Czteroosobowe grupki rozpoczynały przygodę od wybrania koloru wstążki, którą się przystrajały jako paziowie i damy dworu. W kolejnym miejscu poznawały historię wczesnego dzieciństwa na dworze swego ojca po czym dzieci z papieru wykonywały flagi Polski i Węgier.
W trzeciej bazie uczniowie poznawali dworskie zwyczaje i na kartce papieru całą grupą wykonywały dworski taniec.
W kolejnym miejscu ozdabiały królewskie korony, poznając historię koronacji i pierwszych lat panowania Jadwigi.
Duże znaczenie dla Polski miała Akademia Krakowska, o którą z troską dbała nasz Królowa, dlatego uczniowie z koncentracją i dbając o równowagę przenosiły książki na swych głowach do Akademii.
Nie małe zainteresowanie wzbudziła wśród dzieci legenda o odbitej stopie św. Jadwigi na kamieniu. Same też z entuzjazmem chętnie odbijały swoją stopę na kartonie.
W kolejnym miejscu można było dowiedzieć się w jaki sposób dziś możemy naśladować naszą Władczynię, a uczniowie układali modlitwę do swej patronki.
Zespoły po dotarciu do następnej bazy miały za zadanie przedstawić w formie pantomimy scenkę z życia św. Jadwigi.
Kończąc bieg wszystkie grupy dzieliły się swą wiedzą zdobytą w trakcie odwiedzania baz zadaniowych.
Zapraszamy do galerii zdjęć.

IMG_0665

Zdjęcie 3 z 10