To była świetna przygoda, dla tych małych, jak i tych trochę starszych. Siostra Bożena Najber z siostrą Priscillą z pochodzenia Hinduską przeprowadziły w naszej szkole Warsztaty Misyjne.

 Poznawaliśmy życie w Indiach. Podstawowe zwroty w języku Manipur, który jest jednym z 415 hinduskich dialektów, ciekawe stroje, wybrane zwyczaje, jedzenie.

       Mogliśmy poznać życie dzieci, które urodziły się poza systemem kastowym, przez co są pozbawione bardzo wielu praw i często ich jedynym marzeniem jest: ”być nikim”. Siostry opowiedziały jak wiele można im pomóc przez podjęcie adopcji na odległość. Polega to na modlitwie za konkretne dziecko oraz finansowym wsparciu nauki i utrzymaniu w internacie do ukończenia szkoły.

       Siostry nauczyły nas piosenki w języku hinduskim. Wiele emocji wzbudziła też misyjna rewia mody oraz pamiątki wykonane na misjach w Peru. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało misyjną gazetkę „Echo dzieciom”.

       Po zakończonych warsztatach podjęliśmy adopcję chłopca o imieniu Ravi Dodve, który rozpoczął naukę w klasie trzeciej w Tillore Buzurg.

Siostry przekazały nam list od Raviego, który został napisany przez Niego w języku angielskim. Wszystkich chętnych zapraszamy do wspierania małego Raviego.