Dnia 12.03.2019 klasa szósta uczestniczyła w warsztatach zorganizowanych przez CWR w Skawinie oraz Bibliotekę Pedagogiczną, pod tytułem: „Z hejtem można wygrać. O sposobach reagowania na hejt i mowę nienawiści”. Celem spotkania było uświadomienie uczestnikom czym są hejt i mowa nienawiści, jakie mogą przynieść konsekwencje oraz jak sobie z nimi radzić i gdzie zwrócić się o pomoc w przypadku zagrożenia.

Warsztaty prowadziła pani dr Lidia Ippoldt. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z definicją hejtu i jego obszarów. Młodzież obejrzała film o ofierze hejtu pt. „Historie Magdy” i wysłuchali fragmentu książki  pt „Oro” Marcela A. Marcela. Uczniowie mieli okazję zastanowić się jak czuje się ofiara hejtu i w jaki sposób można jej pomóc. W kilkuosobowych zespołach układali też rozsypankę, zawierającą zasady reagowania na hejt. Na podsumowanie zajęć wysłuchali piosenki pt. „Przytul hejtera” i otrzymali kartki z numerami telefonów i adresami stron internetowych, pomocnych ofierze hejtu.

Na koniec spotkania uczestnicy warsztatów otrzymali opaski odblaskowe promujące Centrum Wspierania Rodziny oraz Opowiadania Terapeutyczne „Nastolatkiem być” wydane nakładem Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie oraz Biblioteki Pedagogicznej w Skawinie.