W dniach 12-14 czerwca br. uczniowie klas 4,5 i 8b wzięli udział w wycieczce trzydniowej do Warszawy. Przez cały czas trwania wycieczki aktywnie i wesoło spędzali czas oraz poznawali zabytki i ciekawe obiekty naszej stolicy.

W pierwszy dzień z zaciekawieniem pokonywali kolejne sale Muzeum Powstania Warszawskiego. Następnie wybrali się na zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem. Spacerowali po parku Łazienki Królewskie oraz po Starym Mieście. Zobaczyli m.in. Belweder, pomnik Fryderyka Chopina, Oranżerię, Pałac na Wodzie, Pałac Prezydencki, Katedrę, Barbakan, Krakowskie Przedmieście, kościół św. Anny, Grób Nieznanego Żołnierza, starówkę, kolumnę Zygmunta, pomnik Małego Powstańca, pomnik Syrenki Warszawskiej.

Drugiego dnia udali się natomiast na zwiedzanie Zamku Królewskiego, czyli pierwotnej rezydencji książąt mazowieckich. Zwiedzili także Centrum Nauki Kopernik, gdzie wykonywali ciekawe doświadczenia i poznawali świat wszystkimi zmysłami. Ostatniego dnia wycieczki udali się do Pałacu Kultury i Nauki, gdzie podziwiali piękną panoramę Warszawy. Następnie odwiedzili Stadion Narodowy i wraz z przewodnikiem przeszli trasą Piłkarskie Emocje.

Były to ciekawe i aktywne trzy dni. Uczniowie z uśmiechami wrócili do domu.