W dniach 1-3 czerwca siedemdziesięciu uczniów naszej szkoły wyjechało na wycieczkę do Wrocławia. Był to dla nich czas integracji  i poznawania nowych miejsc.  Na samym początku zgłębili oni wiadomości o wodzie, zwiedzając jedyne w Polsce centrum wiedzy o wodzie –  Hydropolis. Jest to niesamowite miejsce, w którym w sposób multimedialny i wystawienniczy można poznać wodne tajemnice i pograć w gry. Następnie udali się do Muzeum Narodowego we Wrocławiu, aby uczestniczyć w lekcji muzealnej,  podziwiać eksponaty, obrazy, rzeźby i sarkofagi.

 Kolejnego dnia wspólnie z przewodnikiem zobaczyli najważniejsze wrocławskie zabytki. Podziwiali Ostrów Tumski i katedrę św. Jana Chrzciciela, halę targową, wyspę Piasek, mosty, rynek  i inne wspaniałe zabytki architektoniczne. Szukali także ukrytych w mieście krasnali. Był to czas intensywnego spaceru i poznawania wrocławskich historii i legend. Podczas wycieczki odwiedzili także największy w Polsce ogród zoologiczny wraz z  Afrykarium. Poznali oryginalne zwierzęta ze wszystkich kontynentów świata, w tym tak rzadkie, jak myszojelenie, czyli kanczyle filipińskie, okapi, manaty, bantengi, koziorożce syberyjskie, dzioborożce palawańskie, tygrys sumatrzański, pantery mgliste i śnieżne, nosorożce indyjskie, żółwie birmańskie czy kaczorki celebeskie. Mieli okazję przejść tunelem, gdzie nad głowami pływały ogromne żółwie, płaszczki, rekiny, ryby i pingwiny.

W ostatnim dniu uczniowie podziwiali piękno cykloramicznego obrazu – Panoramy Racławickiej i zapoznali się z historią jej powstania. Wszystkie elementy obrazu zostały szczegółowo omówione, a oglądając go można było odnieść wrażenie uczestnictwa w bitwie pod Racławicami. Na zakończenie wycieczki udali się do Sky Tower, aby windą szybkobieżną wjechać na 49 piętro budynku i podziwiać panoramę Wrocławia i okolicy. Pogoda była tak piękna, że niektórzy dostrzegli nawet góry.

Wycieczka przebiegła w przyjemnej i miłej atmosferze.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!