Za niecały tydzień rusza nabór do kolejnej edycji programu Powiat bez smogu. Będzie to drugi rok wsparcia finansowego do wymiany starych pieców dla mieszkańców powiatu krakowskiego. Na to zadanie samorządowcy ze Starostwa Powiatowego w Krakowie przeznaczyli 250 tys. zł. Maksymalna wysokość dotacji to 4 tys. zł.

Dotacje przeznaczone są na zakup i montaż nowego źródła ciepła, takiego jak: kocioł gazowy, piec zasilany prądem elektrycznym, instalacja solarna z kolektorami słonecznymi lub pompa ciepła. Preferowane będą inwestycje powiązane z demontażem kotła na paliwo stałe.

Nabór wniosków trwać będzie od 4 maja 2022 r. do osiągnięcia 150% środków przewidzianych na udzielenie dotacji, jednak nie dłużej niż 30 dni, tj. do dnia 2 czerwca 2022 r.

W przypadku wątpliwości dotyczących warunków uczestnictwa w programie lub sposobu wypełnienia i złożenia wniosku zachęcamy do zadawania pytań (drogą mailową: os@powiat.krakow.pl lub telefonicznie 12 39 79 408). W następnym tygodniu przekażemy szczegółowe odpowiedzi na wszystkie zebrane od Państwa pytania i wyjaśnimy zgłaszane wątpliwości dotyczące realizacji programu.

Z regulaminem i wnioskiem można zapoznać się TUTAJ .