W dniach od 8 do 12 maja 2023r w naszej szkole odbywał się tydzień matematyki. Każdego dnia uczniowie wykonywali inne matematyczne zadania. Przygotowali piękne plakaty matematyczne oraz smaczne i kreatywne posiłki matematyczne. Rozwiązywali zadania metodą stacji zadaniowych i programowali robota Photon. Przebierali się za znanych matematyków i przybliżali innym uczniom ich życiorys. Każdego dnia z zapałem, uśmiechem i sprytem wykonywali kolejne zadania.

            Zwieńczeniem ich całotygodniowej pracy był turniej matematyczny, podczas którego łączyli aktywność fizyczną z rozwiązywaniem zadań matematycznych. Mieli za zadanie rzucać do celu i  odpowiadać na pytania matematyczne. Kręcić hula-hop i rozwiązywać łamigłówki. Brali udział w turnieju Jeden z sześciu, podczas którego rozwiązywali zagadki. Ostatnią konkurencją był natomiast tor przeszkód, na końcu którego znajdowała się wykreślanka matematyczna. Po zsumowaniu punktów za poszczególne konkurencje okazało się, że najlepszą klasą została klasa 5! Serdecznie gratuluję im zwycięstwa. Uczniowie tej klasy otrzymali nagrody. Nagrodzeni zostali także najbardziej aktywni uczniowie oraz klasa 4, która w ciągu całego tygodnia najbardziej zaangażowała się w wykonywanie zadań.

            Dziękuję wszystkim uczniom za aktywność i okazywaną życzliwość podczas tygodnia matematyki. Zapraszam na kolejną edycję w przyszłym roku szkolnym i zachęcam do oglądania galerii z wydarzenia.

Sylwia Bożenko