10 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbył się uroczysty apel szkolny, podczas którego uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły radośnie i muzycznie oddali hołd pamięci bohaterom walk o niepodległość. Przypomniane zostały pieśni  patriotyczne, które  są obecne w historii Narodu Polskiego, towarzyszyły nam w ważnych wydarzeniach, a w tych najtrudniejszych jednoczyły Polaków  i podnosiły na duchu. Usłyszeliśmy Rotę, Pierwszą kadrową, Przybyli ułani pod okienko, Ułani, ułani, Szarą piechotę, Pierwszą brygadę, Białe róże, Czerwone maki na Monte Cassino, Biały krzyż, Ojczyzno ma.

Punktualnie o symbolicznej godzinie 11:11 cała społeczność szkolna wspólne odśpiewała hymn narodowy, włączając się w ogólnopolską akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Podczas tego patriotycznego muzycznego spotkania w krótkim filmie obejrzeliśmy  drogę Polaków do niepodległości, a także poznaliśmy przemyślenia uczniów dotyczące ojczyzny i patriotyzmu. Na koniec uroczystości wysłuchaliśmy piosenkę o naszej Ojczyźnie: Jest takie miejsce –Polska.