21 lutego 2019 roku klasa 5a pojechała na wycieczkę do Wrocławia, która była nagrodą w konkursie Szopek Bożonarodzeniowych.
Program wycieczki był bardzo napięty. Najpierw zaplanowano zwiedzanie Hydropolis -Centrum nauki i wiedzy o wodzie. Jest to miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw.Duże wrażenie na uczniach wywarła możliwość wejścia do repliki batyskafu nurkującego w głębinach oceanicznych oraz różne ciekawostki związane z wodą. Następnie uczniowie odwiedzili ogród zoologiczny i Afrykanarium.Wrocławskie Z00 jest najstarsze w Polsce, jego powierzchnia to około 33 hektary na której żyje ponad 10500 zwierząt. Jest piątym najchętniej odwiedzanym ogrodem zoologicznym w Europie. Największe wrażenie na uczniach zrobiły lwy leniwie spacerujące po wybiegu oraz możliwość własnoręcznego karmienia królików oraz pogłaskania kucyków i osiołków. Inną wielką atrakcją było zwiedzanie Afrykarium, które jest unikatowym na skalę światową kompleksem przedstawiającym różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Jego największą atrakcją jest 18 metrowy przezroczysty tunel z akrylu przedstwiający Kanał Mozambicki, który umożliwia podziwianie m.in. żółwia zielonego, rekinów, płaszczek, a także innych gatunków ryb.

Składamy serdeczne podziękowania dla Stowarzyszenia „Nasz Dom, Nasze Wielkie Drogi” za zorganizowanie tej wspaniałej  wycieczki.