W pierwszy dzień wiosny Samorząd Uczniowski zaplanował ciekawe i zdrowe spędzenie czasu w szkole. Uczniowie przyszli w strojach innych niż zwykle, każda klasa w wylosowanym przez siebie kolorze.

Następnie przygotowali zdrowe i pyszne szaszłyki z owoców. Po tym smacznym posiłku wszyscy udali się na salę gimnastyczną gdzie zaplanowano szkolny konkurs „Mam talent”. Pomysł zorganizowania takiego konkursu inspirowany był popularnym na całym świecie Talent Show. Cele, jakie przyświecały podczas realizacji tego przedsięwzięcia to rozwijanie kreatywności wśród uczniów naszej szkoły, popularyzacja ich pasji i zainteresowań, motywowanie i budzenie wiary w swoje możliwości oraz odkrywanie ciekawych osobowości uczniów.

Inicjatywa spotkała się z ogromnym zainteresowaniem gdyż do udziału w popisach mogli zgłaszać się wszyscy, którzy chcieli pochwalić się swoim talentem i pasją. Jak się okazało, wśród uczestników najwięcej było miłośników muzyki, którzy swoim wokalnym talentem, a także niejednokrotnie grą na instrumencie, zdobyli uznanie publiczności. Usłyszeliśmy wykonania znanych piosenek w aranżacji naszych uczniów, którzy to właśnie wtedy pokazali swoje drugie oblicze. Inną formą prezentacji były pokazy taneczne indywidualne lub grupowe, gdzie uczniowie popisywali się zwinnością i gibkością swojego ciała oraz wymyśloną przez siebie choreografią w rytm muzyki. Mogliśmy również obserwować żonglerkę pikłą, a także podziwiać fenomenalną pamięć jednego z uczestników. Aby podnieść poziom występów oraz zmotywować uczniów do jeszcze większego zaangażowania występymiały charakter rywalizacji.

W celu uniknięcia stronniczości, oceny występów uczestników dokonywała publiczność obecna na sali w dwóch kategoriach wiekowych : klasy młodsze 0 – III oraz starsze IV- VII.

Miłą niespodzianką podczas odczytywania wyników było przybycie pana Dawida Koczur, utalentowanego zawodnika Free style, który wraz z panią Dyrektor, osobiście wręczał puchary, medale i dyplomy zwycięzcom. Następnie nasz gość poprowadził warsztaty dla chętnych uczniów doskonalące technikę trików i panowania nad piłką.

Oto wyniki konkursu „Mam talent”:

kl. 0-III
I MIEJSCE – Lidia Zegartowska kl. IIIb – układ gimnastyczny
II MIEJSCE – Nikodem Drechny kl. IIIb ex aequo -Wiktor Czopek kl. 0
III MIEJSCE – Weronika Żak kl. II

kl. IV – VII
I MIEJSCE – Mateusz Bosman, Krystian Haja
Adrian Wcisło kl. IVa – triki z piłką
II MIEJSCE – Kamila Cichoń, Natalia Janik kl. V
ex aequo – Julia Radziszowska, Wiktoria Tomasiak kl. IVa
III MIEJSCE – Julia Kubas, Aleksandra Kotula kl. VI

Gratulujemy odwagi , kreatywności i wspaniałych występów wszystkim uczestnikom.