11 czerwca 2018 roku uczciliśmy Święto Patronki Szkoły – Królowej Jadwigi. Zapatrzeni w jej niezwykły przykład chcemy pamiętać o naszej Patronce i starać się żyć zgodnie z jej ideałami.

Uczniowie szkoły w Rzozowie bardzo dobrze znają swoją Patronkę. Dotyczy to zarówno faktów z jej życia, jak również wartości, którymi się kierowała, oraz legend, zrodzonych wokół tej wyjątkowej postaci. Uroczystość rozpoczęła klasa szósta. Z ogromną pieczołowitością przygotowała prezentację multimedialną o czasach bliskich Jadwidze Andegaweńskiej. Uczniowie przypomnieli biografię Świętej oraz Jej wybitne, a zarazem odważne i prekursorskie zasługi dla kraju.
Następnie aktorzy z klasy siódmej przedstawili scenę Koronacji Jadwigi na króla Polski i akt zaślubin Jadwigi z Jagiełłą. Muzycznym akcentem pochwaliła się klasa IV A, tańcząc pięknego menueta. W dalszej kolejności na scenie pojawili się młodsi aktorzy, tym razem z klasy IV B i zaprezentowali legendę o stópce św. Jadwigi. Trzeba przyznać, że inwencja młodych artystów w doborze kostiumów była bardzo oryginalna i spontaniczna, ale z pewnością przyniosła wszystkim dużo frajdy. Piękna scenografia oraz opowiadane na scenie zdarzenia pomogły nam przenieść się na kilka niezwykłych chwil w czasy średniowiecznego Krakowa.
Na koniec obchodów Święta Patronki, uczniowie klasy piątej przygotowali test znajomości biografii Jadwigi. Jego wysoki poziom pozwolił jeszcze utrwalić i wzbogacić wiedzę wszystkich na temat tej wspaniałej postaci, której imię ma zaszczyt nosić nasza szkoła.